Головна Історія закладу Реєстрація Вхід
Меню сайту

Форма входу
Логін:
Пароль:

Друзі сайту

Друзі сайту

Погода

Комсомольська гімназія імені В.О.Нижниченка
(до 50-річчя міста Комсомольськ)
 


Друге десятиріччя (1971 – 1980рр.)
5-а осінь різнобарв'ям кольорів нагадує нам про швидкоплинність часу. Бо не одне покоління невпевнених, сором'язливих, а інколи пустотливих першокласників переступили поріг школи, згодом залишаючи її освіченими, мрійливими юнаками і дівчатами. А вона, як рідна мати чекає їх з далеких і близьких доріг. І вони повертаються. . . 
А як приємно, коли повертаються не самі, а ведуть за руку своїх діточок. Ось так, на трьох китах, ім'я яким дружба, взаєморозуміння, співпраця учнів, вчителів, батьків і тримається уже 35 років шкільна країна під назвою школа № 28, № 3, гімназія м. Комсомольська, Комсомольська гімназія імені В.О.Нижниченка.
(Лінійка фото 2009, відеозйомка Михайло Кардалар)І лунатимуть сонячні марші, 
Де не будеш, куди не підеш, 
Бо дитяча Республіка наша –
Щирий край без кордонів і меж.


У вересні 1973 року ... пролунав перший дзвінок для учнів середньої школи № 28. І розпочалося цікаве, незабутнє шкільне життя. І безперечно кожен рік для педагогів і учнів був успішним, давав свої досягнення. А по-іншому і не могло бути, бо у всі роки цим навчальним закладом керували досвідчені педагоги: 

Масний В.Д.,
Кордулян В.П.,
Рют Р.А.,
Заславець М.І.,
Полобок Л.В.

Першому завжди найважче. Але перший директор Василь Дмитрович Масний, ветеран Великої вітчизняної війни, кандидат педагогічних наук, ніколи не боявся труднощів і як досвідчений керманич досягнув незвіданих вершин.

Кипіло цікаве шкільне життя, бо організацією дозвілля і позакласної роботи опікувалася педагог з великої букви, перша піонервожата цього навчального закладу, вчитель історії, відмінник освіти Ніна Михайлівна Шило. Це вона разом зі своїми вихованцями організувала роботу комсомольської та піонерської організації, які боролися за присвоєння їм звання імені Героя Радянського Союзу генерала Д.М.Карбишева.

В перший же рік Іваном Миколайовичем Совгирею у школі був створений учительський хоровий колектив, що вражав своєю майстерністю журі на зональних та обласних конкурсах.
У 1974 році група випускників на чолі з учителем фізвиховання Володимиром Миколайовичем Ярошенком вперше на Полтавщині здійснили велопробіг до обласного центру.
1980 рік В.Д.Масний – директор СШ № 3 захистив дисертацію, отримав вчену ступінь кандидата педагогічних наук. Експеримент завершено, теорія А.С.Макаренка впроваджується в шкільне життя. Організуються різновікові загони в мікрорайоні школи.


3 чого ж починалася історія країни Гімназія? А починалося все, як пригадують наші шановні ветерани:
вчитель вищої категорії, вчитель математики – Пяткова Лідія Михайлівна;
Відмінник освіти, вчитель зарубіжної літератури – Волкова Марія Ілларіонівна;
Ветеран праці, вчитель біології, заступник директора – Урода Валентина Миколаївна;
Відмінник освіти, вчитель початкових класів – Топюк Лідія Анатоліївна

А починалося все з незвичної педради. А незвична була тим, що проводив її перший директор В.Д.Масний зі своїм заступником Іриною Михайлівною Рагуліною просто неба, на колодах, у кущах неподалік від нинішнього кола. Чому запитаєте там? А тому, що за 2 дні до початку учбового року, школа була не прибраною, без меблів і, навіть, без підлоги у фойє. Колектив прийняв серйозне рішення: навчальний рік, як і годиться розпочати з 1 вересня 1973 року..
А в перший день осені 1973 р. після урочистої лінійки школа № 28 гостинно відкрила свої двері перед своїми учнями. На той час працював тільки перший корпус. А тому учнів, вчителі, батьки постійно приходили на допомогу будівельникам. Уявіть собі, іде будівництво, працюють крани, під'їзджають машини, а поряд іде учбовий процес. Лідія Михайлівна пригадує, що найбільше весь педколектив боявся, щоб не трапилося з дітьми ніякої травми, хоч учбовий корпус був обнесений проволкою, а діти є діти. І з великою радістю відмітила, що за весь час будівництво не було жодного ЧП.
Звичайно було важко, адже школа працювала в 2 зміни, а допоміжні заняття починалися о 7 ранку. Та педагогічний колектив працював з великим ентузіазмом і віддачею. Лідія Михайлівна пригадала лозунг, який проголосив директор і якого дотримувались всі вчителі і учні: "Работать ежедневно тяжело – значит всегда будет успех". А успіх учителя – в його учнях.
За роки роботи в гімназії у Марії Ілларіонівні Волкової було 4 повних випуски. І кожен з випускників згадує її з великою повагою, вона вчила не тільки російської мови та літератури, а вчила бути добрими, порядними, принциповими, чуйними людьми. І сама була прикладом для наслідування. Недарма її обрали делегатом І Всесоюзного з'їзду вчителів, що проходив у Москві, в Кремлівському палаці з'їздів. Це право виборола Марія Ілларіонівна у чесній боротьбі, ставши учасницею міського, потім зонального і обласного конкурсу вчителів. За свою плідну працю вона удостоєна державної нагороди, медалі "Імені А.С.Макаренка", вона відмінник освіти України. Та мабуть найбільша нагорода це її учні, які дивлячись на Марію Ілларіонівну вибрали своєю вчительську долю, і сьогодні впроваджують в життя те світле і добре чому вона їх вчила це: Челанова Ірина, Назаренко Олена, Серебрякова Наталя, Марченко Наталя, Мармазинський Сергій, Наконечна Леся, Газієва Галина. Так вже повелося, що молоді роки ми згадуємо з щемливою ностальгією. 
Ось саме так з приємним смутком Марія Ілларіонівна згадує ті роки коли весь педколектив співав. Співала і Марія Ілларіонівна. 
Молодим спеціалістом за направленням приїхала працювати вчителем початкових класів в СШ № 28 міста Комсомольська Топюк Лідія Антонівна. Нині це вчитель високої кваліфікації, ветеран праці, "Відмінник освіти України". За ЗО років в неї було 9 випусків. Дуже багато її учнів стали відомими і шанованими людьми. Це саме їх вона вчила читати і писати, рахувати, любити оточуючий світ. А сьогодні всі ми пишаємося ними: це відомий модельєр Едуард Верлінгер - живе і працює в Німеччині, це юристи Андрій та Ірина Остапенко, лікар - Марина Бровкіна, чемпіон світу з кікбоксингу – Валерій Хоруженко. 
Найбільше вона згадує свій перший випуск 1975 р. – бо у класі була рекордна кількість учнів – 48 дівчаток і хлопчиків.
Я хочу вам розказати про вчительку, яка 35 років тому, починала свою роботу в нашій школі учителем початкових класів. Вона дуже любить дітей і завжди пам'ятає своїх випускників. Вона завжди весела, її тепла усмішка зігріває теплом співрозмовника і водночас вона завжди стримана і толерантна. А ще наздвичайно спортивна, адже вона майстер по велосипедному спорту. Весь свій час віддає боротьбі за здоровий спосіб життя, за чистоту та озеленення школи. Їй не байдужа ситуація, що склалася на сьогодні з нашим довкіллям. Це наша шановна Валентина Миколаївна Урода – ветеран педагогічної праці, кавалер Ордена трудової слави, вчитель-методист, вчитель біології, заступник директора.

У всі часи головне завдання школи – давати дітям знання, навчати. І колектив створював усі умови для хорошого навчання. І діти вчились, досягаючи найвищих вершин.

Треба бачити з якою гордістю сьогоднішні учні відвідують наш музей і гортаючи сторінки старих фотоальбомів говорять: "Це моя мама, чи тато. Вона медаліст."  
На сьогодні гімназія гордиться 192 золотими медалістами і 38 срібними медалістами. А першими були: 
1976 р.      мама учениці 10-А Горошко Ані - Федько Наталя;
1978 р.      Терехова Світлана;
1979 р.      Конотопова Жанна;
1980 р.      Терещенко Лариса; 
1981р.       Єлізарова Наталя;
1982 р.      Захарова Світлана;
                  Захарюта Лариса;
1983 р.      Чернишова Ірина;
                  Яковлева Ірина;
1984 р.      Духовська Світлана;
                  Солодовник Світлана;
1985 р.      Собка Людмила.
Цей список можна довго продовжувати.

Третє десятиріччя (1981 – 1990рр.)
З 1983 року – школу очолює молодий, енергійний директор Кордулян Василь Петрович. Всі добрі починання, творчі досягнення підтримувалися і множилися як учнями, так і педагогами. Їх наполеглива праця підготувала все можливе для нового експерименту, який втілювала в життя директор гімназії Раїса Анатоліївна Рют. Це завдяки їй, її енергії, творчості школа № 3 в 1991 році отримала статус гімназії, стала експериментальним майданчиком Міністерства освіти України.

Четверте десятиріччя (1991-2000рр.)

1991 рік. . . Заснування гімназії. Що відбувається з маленькою дитиною після її народження?
- Правильно. . .
Вона росте, набирається сил, міцніє, поступово стає на ноги. Приблизно так само відбувалося і з першою гімназією нашого міста. Виникла школа нового типу і своє існування розпочала через розвиток і утвердження, становлення всього нового, незвіданого. Все в природі, у нашому житті кимось народжується. І в нашому конкретному випадку є людина, яка пронесла ідею створення, розвитку і становлення гімназії через багато років власної творчої діяльності. Це нині покійна, директор гімназії Рют Раїса Анатоліївна.
Раїса Анатоліївна зуміла передати колегам горіння свого серця, захопити їх ідеєю створення гімназії. Вона знайшла у колективі підтримку і бажання реалізувати творчі задуми, плани.

З 1997 року педагогічний колектив гімназії очолює майстер своєї справи, педагог за покликанням, математик за фахом, депутат обласної Ради М.І.Заславець.

І так з року в рік школа, нині гімназія, продовжує тисячі цікавих справ, вчить добру, людяності. 

Рішенням Комсомольської міської ради від 27.01.2000 р. гімназії присвоєно ім'я Віктора Олексійовича Нижниченка, Почесного громадянина міста Комсомольська, колишнього керуючого трестом "Кременчукрудбуд", під керівництвом якого збудована значна частина міста та Полтавського ГЗК.

П'яте десятиріччя (2001 – 2010 рр.)

Освіта ХХІ століття несе в собі інновації, що є характерними і для гімназії. Перемоги в конкурсах,змаганнях різного рівня, втому числі й міжнародного, участь в проектах, експериментальній діяльності стали головною рисою навчального закладу з 2000 року.
 Навчання в гімназії здійснюється за профілями (гуманітарний, фізико-математичний, спортивний), й тому учні, за вибором, поглиблено вивчають українську мову та літературу, історію, економіку, англійську, французьку, німецьку мови, математику, фізику, правознавство. Для отримання культурологічних знань у системі викладається художня світова культура, художня культура України, музика, етика. 
Головна мета роботи в Комсомольській гімназії імені В.О.Нижниченка є допомога педагогічним працівникам у реалізації актуальних завдань розвитку, удосконалення і підвищення професійного рівня, активізація творчого потенціалу.
Пріоритетними напрямками роботи з педагогічними кадрами у Комсомольській гімназії імені В.О.Нижниченка є забезпечення умов для зростання і творчого розвитку педагога, організація безперервної наукової освіти кожного, формування його активної позиції, спонукання до науково-дослідницької та експериментальної роботи, вивчення та впровадження нових освітніх технологій.

Третій рік гімназія є учасником Всеукраїнських експериментів:

  1. "Проектування особистісно-розвивального змісту навчально-виховного процесу" (науковий керівник Киричук В.О., кандидат пед.наук, доцент кафедри психології ЦІППО АПН, м.Київ).
    За другий рік роботи в експерименті (2007-2008) створено систему виховної роботи на засадах особистісно орієнтованого підходу, спрямованої на соціалізацію учнів, враховано потенційні можливості кожного індивіда, утвердження його як особистості, включення в активне суспільне життя навчального закладу, міста, держави.

  2. "Формування загальнокультурних компетентностей учнів основної та середньої школи у процесі викладання інтегрованих курсів "Мистецтво в 5-6 класах" та "Художня культура в 9-11 класах" (науковий керівник Масол Л.М., кандидат пед.наук, зав. лабораторією естетичного виховання Інституту проблем виховання АПН, м.Київ

Перший рік гімназія є учасником ще 2 експериментів:

  1. Науково-методичний експеримент із впровадження нового типу освітнього електронного середовища Інтел "Один учень: один комп’ютер" (під егідою МОН України та компанією Інтел).
  2. "Методика формування економічний знань в учнів 9-10 класів у процесі навчання географії"

    Аплодуйте акторам, завжди аплодуйте акторам. Ці рядки з вірша Ф.Третякова. стали епіграфом до вечора вшанування талантів кафедри естетики Комсомольської гімназії імені В.О.Нижниченка. 18 років працює кафедра в школі. За цей період проведено сотні свят, зустрічей, ранків, а ще більше великих і малих концертів в школі, в місті, на проммайданчиках комбінату. I завжди колективи художньої самодіяльності кафедри були серед шкіл нашого міста і навіть області. Тільки за цей навчальний рік було показано 72 концерти, організовано та проведено багато цікавих заходів.

Вони беруть активну участь і стають переможцями та лауреатами усіх конкурсів та фестивалів, які організовує міський та обласний відділи освіти та міський відділ культури: огляд КВК, фестиваль дитячого естрадного мистецтва "Дніпрова хвиля", огляд колективів худо-тої самодіяльності "Веселка", огляд екологічних агітбригад та театральних колективів шкіл міста. 

Кожна людина надзвичайна і неповторна, і кожна має здібності. Здібності, а не талант. Бо талант – це здібності, помножені на високий професіоналізм, який приходить через величезну працю – працю до сьомого поту. Саме такі діти віддають свій вільний час заняттям на кафедрі естетики. М Саме ті, хто ладен працювати до сьомого поту, досягають хороших успіхіа на сцені, про що свідчать численні нагороди та дипломи.
Звісно, що у нас усі діти яскраві і талановиті, та є такі, без яких важко уявити життя на кафедрі естетики: Чернявський Павло, Айзуп Олександр, Селегей Ганна, Савостьян Яна, Атаманчук Іван, Бірюкова Ольга, Рибак Олександра, Кривошея Ірина, Бігун Антон, Бойко Альона та інші.

14 листопада 2014 року 
Комсомольська гнімназія імені В.О.Нижниченка 
відзначила свій 40 річний ювілей

 

 

І торт вагою в 9 
кілограмів…

Гімназіє рідна, гімназіє мила,
Гімназіє, заклад навчальний ти мій!
Гімназія вчора, сьогодні і завтра
Навчала багато
шкільних поколінь.
Гімназії 40 – багато чи мало?
Мабуть, що це зовсім дитячий ще вік.
Тобі, моя школо, бажаю цвітіння,
Навчати дітей ще багато нам літ!


   Величезний торт у вигляді усіх трьох корпусів гімназії імені Віктора Нижниченка подарували цьому закладові на честь його 40-річного ювілею. Тортом поласували учні, вчителі гімназії та гості, які взяли участь в урочистості на честь свята.
   За сорок років три корпуси школи-ювіляра випустили у життя майже 10000 учнів. Зараз гімназія – найбільша школа в Комсомольську, у якій навчається понад 1000 дітей. ЇЇ названо на честь архітектора Віктора Олексійовича Нижниченка, почесного громадянина міста, який будував цю школу за унікальним для України проектом – з просторими світлими корпусами, олімпійським басейном та великою актовою залою. У гімназії на сьогодні є понад 300 сімей-династій: батьки-випускники приводять до школи своїх дітей, а потім – онуків. Майже 30 колишніх однокласників за ці роки одружилися, а 27 випускників стали вчителями рідної школи. Тож свято стало насправді родинним. До нього доєдналися працівники та студенти вишів, які співпрацюють зі школами Комсомольська та керівництво міста, ПГЗК, облдержадміністрації, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Також заклад вітали працівники Полтавського педуніверситету імені В.Г.Короленка, Кременчуцького педучилища імені А.С.Макаренка та Київського міжнародного університету. А народний дівочий духовий оркестр «Роксолана» та ансамбль бально-спортивного танцю «Сузір’я» Кременчуцького педучилища влаштували святковий концерт. Разом із заслуженим учителем України Іриною Мітіною учні 11-х класів готували відеопрезентацію, у якій по крупицях зібрали історію своєї школи у фото та документах. Її герої – учителі, учні та колишні директори шкіл запрошувалися на сцену для вітань. Зараз заклад очолює магістр освіти Лідія Полобок. Вона підкреслила, що сьогодні гімназія бере участь у чотирьох проектах всеукраїнського рівня, і тут навчаються цілі класи обдарованих дітей, переможці міських, обласних та всеукраїнських конкурсів.

Виставка композицій
  
       


СКАЧАТЬ ПРЕЗЕНТАЦІЮ ПРО ШКІЛЬНИЙ МУЗЕЙ ІМЕНІ В.О.НИЖНИЧЕНКА


Календар
«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Опрос
Вкажіть, які ознаки, на вашу думку, є показниками якості освіти (виберіть 3 найголовніші показники)
Всього відповідей: 146

Архів записів


Copyright MyCorp © 2019
Хостинг від uCoz